معرفی و کاربرد وب سایت وورنک woorank

به طور کلی کاربرد وب سایت woorank تحلیل عملکرد و بهینه سازی وب سایت ها می باشد که در ادامه توضیحات کامل تری در مورد عملکرد این وب سایت ارائه خواهیم داد.
آنچه که معلوم است وب مسترها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی، علاقه زیادی به شناسایی نقاط قوت و ضعف وب سایت خود دارند. امکاناتی مانند تحلیل سرعت و شاخص های عملکردی وب سایت در اختیار شما قرار می دهد. روزانه بطور متوسط ۳۱۰۰۰ کسب و کار اینترنتی از سرویس های ارائه شده توسط آن برای بهینه سازی وب سایت خود کمک می گیرند. نکته قابل توجه اینکه، شما می توانید بدون ثبت نام در woorank، یک وب سایت را با امکانات آن بررسی نمایید، دریافت سرویس های بیشتر مستلزم ثبت نام و پرداخت هزینه می باشد.

ابعاد بررسی woorank

woorank از ابعاد مختلف شامل بررسی رتبه جهانی و محلی، وضعیت پروفایل در دایرکتوری های محلی (مانند Google places)، وضعیت محبوبیت در رسانه های اجتماعی ، نحوه بارگذاری در دستگاه های موبایل، وضعیت SEO سایت، خصوصیات کاربری وب سایت و تکنولوژی به کار رفته، به بررسی یک وب سایت می پردازد. نکته جالب در خصوص تحلیل موارد ذکر شده، تفکیک هر کدام بصورت کاملا ساخت یافته و ارائه توصیه هایی جهت بهبود هر بخش به شکل مجزا می باشد که باعث شیوایی در امر بررسی نقاط قوت و ضعف خواهد گردید. در ادامه سعی می کنیم هر کدام از موارد ذکر شده را به اختصار تشریح نماییم.

woorank

میزان ترافیک سایت

چنانچه می دانیم حجم بازدید و ترافیک سایت، یکی از فاکتورهای رتبه بندی وب سایت ها به شمار می رود. woorank، رتبه سایت شما را در سطح محلی و جهانی ارائه کرده و ترافیک سایت را درقالب نمودارهای گرافیکی نمایش می دهد. همچنین محل جغرافیایی بازدید کنندگان را در نقشه معین کرده، دامین های ثبت شده شما را نشان داده و توصیه خود را در ثبت سایر دامنه ها ارائه می کند.

دایرکتوری محلی

امروزه توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر موقعیت یابی مانند googleplaces Foursquore, و استفاده از آنها تاثیر قابل توجهی در موفقیت کسب و کار و برنامه های بازاریابی دارد، لذا وب سایت woorank قسمت دایرکتوری محلی ، حضور صفحات شما را در سایت های یاد شده را بررسی و توصیه می کند که از این گونه برنامه های مبتنی بر موقعیت یابی در خدمت رسانی به مشتریان خود استفاده کنید.

LOCAL-PLACE.

رسانه های اجتماعی

در بخش رسانه های اجتماعی، وضعیت عملکردی وب سایت شما در رسانه های اجتماعی نظیر فیسبوک، گوگل پلاس و توییتر از جنبه هایی نظیر تعداد لایک، تعداد پست های ارسالی، کامنت های دریافتی بررسی و راه کارهایی جهت بهبود ارائه می شود.

تحلیل بخش موبایل

در بخش تحلیل موبایلی، وب سایت شما از جهت شکل نمایش، وضعیت و سرعت بارگذاری در تلفن همراه و تبلت، وضعیت بهینه سازی برای نمایش در دستگاه های موبایل با توجه به پارامترهای مختلف نظیر CSS اختصاصی، عدم بکاربردن فلش و… بررسی می شود.

بهینه سازی موتورهای جستجو

پارامترهای وضعیتی سایت شما از جنبه SEO نیز در این سایت تحلیلی مورد بررسی قرار می گیرد. بررسی وجود عنوان و شرح آن برای وب سایت، نقشه سایت، متا کیبورد، فایل روبوت، هدینگ ها، وجود فلش و قاب در صفحات وب سایت، تعداد بک لینک های دریافتی و صفحات ایندکس شده وب سایت در گوگل، صفحات محبوب و پربازدید وب سایت، لود شدن وب سایت با و بدون نوشتن پروتکل www، پیش نمایش وب سایت در نتایج جستجوی گوگل، ثبات کلمات کلیدی( مهمترین کلمات کلیدی که بطور ثابت در محتوا و مطالب وب سایت استفاده شده است) و ابر کلمات کلیدی( کلمات کلیدی که بیشترین احتمال نمایش در نتایج موتورهای جستجو را دارند) در این قسمت بررسی می شود. ضمنا در این بخش لینک های داخلی و خارجی سایت شما تفکیک شده و بصورت گراف مشخص می شود .

خصوصیات کاربری

در بخش خصوصیات کاربری، مشخصات عمومی سایت شما مورد بررسی قرار می گیرد. آدرس URL وب سایت، وجود لوگو، فرم های تعاملی با مخاطبین، تعداد زبان های استفاده شده، حجم صفحات، قابلیت پرینت، امکان جستجوی داخلی، مدت زمان بارگذاری، مایکروفرمت ها( فرمتی برای نشانه گذاری محتوا، که امکان ساختاردهی بهتر به مطالب ارسالی برای موتورهای جستجو را می دهد)، دامین های شما با پسوندهای مختلف (که موجود بودن یا نبودن آنها مشخص گردیده است) و همچنین وضعیت امنیتی سایت شما به اختصار تحلیل می شود.

تکنولوژی

در این بخش آی پی وب سایت و مکان فیزیکی سرورهاست شما، فناوری های بکار رفته در طراحی وب سایت، نرم افزار مشخص کننده عملکرد کاربران، رمزنگاری سایت،توصیه هایی برای بهبود سرعت وب سایت شما، بررسی احتمال ثبت وب سایت در ابزارهای تحلیلی مختلف نظیر Google™ Analytics, Quantcast™, SiteCatalyst™, Piwik™, chartbeat™, Clicky™, ClickTale™، برای تحلیل عملکرد وب سایت، امکان دسترسی مستقیم کاربران به فایل های داخلی وب سایت، میزان اعتبار و قابلیت اعتماد به وب سایت، و میزان ایمنی وب سایت در برابر فیشینگ و نرم افزارهای مخرب مشخص می گردد

جمع بندی

سایت woorank با بررسی همه موارد بالا، در بازه امتیازی ۰ تا ۱۰۰، به وب سایت شما امتیازی را می دهد که بیانگر میزان اثربخشی برنامه های بازاریابی اینترنتی وب سایت شما می باشد. اگرچه این امتیاز تقریبی و مطابق با شاخص های خاص این وب سایت است، اما تا حد زیادی به شما این امکان را می دهد که وضعیت سایت خود را به تفکیک موارد موضوعی مطرح شده ارزیابی کنید و نقاط ضعف سایت خود را بشناسید. نکته قابل توجه اینکه، وب سایت woorank، نقاط کلیدی و مهم بهبود وب سایت شما را براساس ارزیابی انجام شده مشخص می کند، همچنین در صورت ثبت نام در این وب سایت ، ابعاد بیشتری از تحلیل سایت شما از سوی سرویس های woorank ارائه می گردد.

اشتراک گذاری:
نظرات:

0 دیدگاه


تکنیک برتر: طراحی وب سایت|تولید نرم افزار اندروید|طراحی |تولید نرم افزار آی او اس(آیفون) Content Management Systems IT Keyword lمراحل ساخت ios parallax Portal اخبار تکنولوژی اندرویدنویس انواع وب سایت باغسرا باغ ملک برنامه نویسی موبایل تاثیر وب سایت در اطلاع رسانی تاثیر وب سایت در بازاریابی تبادل لینک تکنیک برتر تیم تکنیک برتر درآمد زایی از طریق وب سایت در دسترس بودن رتبه بندی گوگل رسپانسیو رمراحل ساخت برنامه اندروید سئو ساخت اپلیکیشن ساخت برنامه اندروید سایت ارزان شرکت طراحی وب سایت در مشهد طراحی اپلیکیشن طراحی اپلیکیشن اندروید طراحی لوگو حرفه ای طراحی نمای خارجی طراحی نمای داخلی طراحی وب سایت طراحی وب سایتهای پویا طرح وب سایت فروشگاه آنلاین فعالیت وب سایت در خارج از مرزهای جغرافیایی مزایای استفاده از وب سایت معرفی پوسته های پارالاکس مقالات طراحی وب سایت نمونه کار نمونه کار طراحی پرتالها کلمات کلیدی گالری تصاویر